Login: Password:
Password not working or forgotten?

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu/Mercedes-Benz Atego

Mercedes-Benz Atego 1530 DOKA MP4 4x4 #612[S]21

22 february 2016 - Sosnowiec, ul. Wiejska - teren JRG-2. Rzut oka na tył naszego nowego i wciąż doposażanego pojazdu. Pełne zdjęcie wieczorem.
Author: Sebastian M.™
edytor
22 february 2016 - Sosnowiec, ul. Wiejska - teren JRG-2. No i jest, nowy ''pierwszy wyjazd'' sosnowieckiej dwójki. Zastąpił 14-letniego Renault Midlum, którego dalsze losy są na tę chwilę nieznane jednak pozostanie on jeszcze jakiś czas w mieście. Nowy Mercedes to średni samochód ratowniczo - gaśniczy wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratownictwa technicznego, posiada zbiornik wodny 2,7m3 i autopompę o wydajności 28hl/min. (GBARt 2,7/28). Auto jest w napędzie 4x4, posiada automatyczną skrzynię biegów, zabudowę wykonała firma Bocar. Pełna załoga pojazdu to 6 osób (1+1+4). Widząc go pierwszy raz zastanawiałem się jak wejść do przedziału dla załogi - okazało się, że po otwarciu drzwi automatycznie otwierają się schodki w szarej skrzynce widocznej pod drzwiami. Fajny patent ale jak to mówią strażacy - będzie miało się co psuć. Auto swoją pierwszą interwencję zaliczy już w przyszłym tygodniu, obecnie jest wprowadzany na podział i doposażany w odpowiedni sprzęt. To póki co tyle w naszych strażackich nowościach, dopiero pod koniec roku pojawi się długo oczekiwana, nowa drabina o wysuwie 37 metrów.
Author: Sebastian M.™
edytor
25 march 2016 - Sosnowiec, ul. Dąbrowska. Powrót do bazy po zakończonych działaniach związanych z dużym pożarem trawy. Od tego momentu zastęp interweniował jeszcze dwa razy - pożar trawy i plama na jezdni.
Author: Sebastian M.™
edytor
29 april 2016 - Sosnowiec, ul. Kołłątaja. Chwilę przed godziną 18 wpłynęło zgłoszenie o pożarze przybudówki przy jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Kołłątaja 11. Na miejsce zdarzenie skierowano łącznie trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG-1 ''Centrum'' (611-25) i JRG-2 ''Porąbka'' (612-21, 612-25). Pożar ugaszono przy pomocy dwóch prądów wody, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Author: Sebastian M.™
edytor
29 april 2016 - Sosnowiec, ul. Kołłątaja. Podczas interwencji związanej z pożarem przybudówki.
Author: Sebastian M.™
edytor
29 april 2016 - Sosnowiec, ul. Kołłątaja. Podczas interwencji związanej z pożarem przybudówki.
Author: Sebastian M.™
edytor
1 may 2016 - Sosnowiec, al. Paderewskiego. Przed godziną 15 dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej zostały zadysponowane na al. Paderewskiego gdzie doszło do wypadku samochodowego. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej okazało się, że zderzyły się trzy samochody osobowe (Mitsubishi, BMW, Honda) z czego dwa czołowo (BMW i Honda) i wewnątrz nich uwięzieni są ludzie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu w pojazdach akumulatorów jak również przy pomocy narzędzi hydraulicznych do ratownictwa technicznego uwolnieniu kierowcy BMW jak również dwóch osób z Hondy i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Po dotarciu na miejsce ZRM i przekazaniu ratownikom poszkodowanych przystąpiono do neutralizacji wyciekających z samochodów płynów jak również uprzątnięciu pojazdów i ich części z jezdni. W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby, 20-letni kierowca BMW jak również kierowca i pasażer Hondy. Wszystkie osoby poszkodowane trafiły do szpitala. Policja wyjaśnia przyczyny tego zdarzenia. W czasie działań odcinek drogi był zamknięty, policja prowadziła objazdami. W czasie trwania działań zastęp 611-25 z JRG-1 ''Centrum'' został przedysponowany do pożaru trawy. W bonusie załączam w komentarzach dwa dodatkowe zdjęcia.
Author: Sebastian M.™
edytor
Comments: 2

1 may 2016 - Sosnowiec, al. Paderewskiego. Interwencja związana z wypadkiem samochodowym. Przyznam szczerze, że na początku tj. jeszcze przed dostawą byłem sceptycznie nastawiony do tego pojazdu i producenta zabudowy. Obecnie im więcej interwencji z tym pojazdem tym bardziej się do niego przekonuję. Póki co w serwisie był raz z jakąś drobnostką ale bardzo szybko wrócił. Natomiast stary 612-21 (Renault Midlum) to obecnie 611-22, ciekawie będzie go oglądać w akcji w razie potrzeby/rezerwy w ''nowych rękach''. Jeszcze dodam, że dawny 611-22 (Renault Midlum 4x4) to obecnie 612-22 czyli rezerwa na wypadek awarii Mercedesa.
Author: Sebastian M.™
edytor
6 may 2016 - Sosnowiec, al. Zwycięstwa. Powrót do bazy po zakończonych uroczystościach związanych z Dniem Strażaka 2016.
Author: Sebastian M.™
edytor
6 may 2016 - Sosnowiec, al. Zwycięstwa. Po uroczystościach można było pooglądać pojazdy z bliska, chętnych jak zawsze nie brakowało.
Author: Sebastian M.™
edytor
22 july 2016 - Sosnowiec, ul. Gacka. Interwencja związana z pożarem sterty śmieci (600m2) i blaszanych kontenerów (60m2) na terenie złomowiska.
Author: Sebastian M.™
edytor
23 july 2016 - Sosnowiec, parking ul. Lubelskiej. W dniu wczorajszym na terenie Placu Papieskiego odbyła się uroczysta msza święta związana z obchodami Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Z tej okazji do miasta przyjechała ogromna liczba młodych pielgrzymów min. z Włoch, Francji, Niemiec, Rumunii, Czech, Węgier itp. Zabezpieczenie imprezy pełnią wszystkie służby w tym Państwowa Straż Pożarna z Sosnowca tj. KM (610-81, 610-55), JRG-1 ''Centrum'' (611-21), JRG-2 ''Porąbka'' (612-21) i Będzina tj. JRG (401-22) w tym OSP Sosnowiec Cieśle (617-21) i OSP Jangrot (509-35). Impreza potrwa do ok. godziny 22.
Author: Sebastian M.™
edytor
12 august 2016 - Sosnowiec, al. Blachnickiego. Powrót do bazy po zakończonych działaniach.
Author: Sebastian M.™
edytor
10 june 2017 - Sosnowiec, ul. Dworska. Zastępy 612-21 (GBA-Rt 2,7/28) i 611-21 (GBA-Rt 2,7/25) podczas interwencji związanej z wypadkiem samochodowym w którym poszkodowana została jedna osoba. Dodatkowe zdjęcie: KLIK, do zdarzenia doszło dzisiaj chwilę po godzinie 13.
Author: Sebastian M.™
edytor
18 june 2017 - Sosnowiec, skrzyżowanie ul. Lenartowicza z ul. Braci Mieroszewskich. Zastęp GBA-Rt 2,7/28 (612-21), podczas interwencji związanej z poważnym wypadkiem samochodowym do którego doszło po godzinie 22. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Jak na zdjęcie nocne z ręki to chyba nie jest źle.. Dodatkowe zdjęcie z wypadku załączyłem niżej w komentarzu.
Author: Sebastian M.™
edytor
Comments: 1

23 june 2017 - Sosnowiec, ul. Białostocka. Interwencja zastępów GBA-Rt 2,7/28 (612-21) z JRG-2 ''Porąbka'' i SD-42 (611-51) z JRG-1 ''Centrum'', związana z obluzowaną blachą z obicia jednego z budynków mieszkalnych (blok, 10 pięter). Po około 15 minutach drabina została odesłana do bazy a blachę udało się ściągnąć przy pomocy ręcznego sprzętu burzącego.
Author: Sebastian M.™
edytor
5 july 2017 - Sosnowiec - Zagórze, ul. Białostocka. Z tej perspektywy zdjęcia jeszcze pojazd nie miał, zdjęcie wykonane podczas działań związanych z bardzo małym pożarem (wielkości kupki liści) związanych kabli na terenie zielonym pomiędzy ulicą Białostocką i Lenartowicza. Podgląd niżej.
Author: Sebastian M.™
edytor
Comments: 1

15 july 2017 - Sosnowiec, ul. Białostocka. Przed godziną 15 miała miejsce interwencja zastępu GBA-Rt 2,7/28 z JRG-2 ''Porąbka'', związana z pomocą służbom miejskim (schronisko) w wydostaniu bezdomnej kotki z betonowego pomieszczenia piwnicznego. Pogląd miejsca prowadzonych działań znajduje się w linku zamieszczonym w komentarzu.
Author: Sebastian M.™
edytor
Comments: 1

9 september 2017 - Sosnowiec, ul. Koszalińska. Dzisiaj przy osiedlowym klubie Bakcyl, odbywał się festyn rodzinny pt. „Bezpieczny Powrót do Szkoły”. Wśród dużej ilości atrakcji nie mogło zabraknąć pokazów sprzętu policji i straży pożarnej jak również pamiątkowego zdjęcia wewnątrz kabiny lub przy strażackim wozie.
Author: Sebastian M.™
edytor
Comments: 2